קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

נר חמישי: הגדרת מטרה אימונית

הפוסט נכתב בתאריך 12 בדצמבר 2012, בשעה 12:19, על ידי עדי פרבר

עשיתם דרך ארוכה באימון האישי עד כה החל ממציאת האזור של "הדברים שאני לא יודע שאני לא יודע", מעבר מגישה של צדקנות לתיקון והבחירה להיכנס למגרש של החיים שלכם כשחקנים אמיתיים. אתמול כבר כל אחד מכם בחר לו ערך מוביל שיהיה זה שיניע אותו בכל תחומי החיים והתחלתם להתאמן על להביא אותו לידי ביטוי בכל אשר תעשו. אז קודם כל זה זמן מצויין לעצור ולתת לעצמכם שאפו ענק שהגעתם עד לכאן.  כעת, אתם יכולים לעשות צעד נוסף בקואצ'ינג שלנו יחד בחנוכה, הגדרת מטרה אימונית.

 

שימו לב שעשינו היפוך בסדר הדברים מכפי שאנחנו רגילים לחשוב בעולם המודרני. הגדרת הערך לפני המטרה משנה בטווח הארוך את התפיסה שלכם. לא עוד נהיה "שקטים" רק "כשנקנה דירה משלנו" או נרגיש "שווים" רק "ביום שנקבל משכורת רצוייה". הפכנו את החשיבה ושברנו את התלות וכעת נהיה קודם כל שקטים, שווים או כל ערך שבחרנו ותוך כדי נשאף להגיע ליעד שנגדיר. מרבית האנשים סיגלו דפוס חשיבה של "אם ואז" וכאשר הם משיגים את היעד שלהם (אם בכלל) אין לו כבר משמעות עבורם, כי השנים חלפו וחיים שלמים התבזבזו מבלי לשים לב.

 

אז איך נבחר מטרה טובה? תמיד נלך בכנות עם הלב, כי מי כמונו יודע מה אנחנו באמת רוצים להשיג. תשאלו את עצמכם "מה אני באמת רוצה שיקרה איתי?" וענו ללא שיפוט עצמי. אחרי שבחרתם את היעד תבחנו אותו על פי פרמטרים שונים. ראשית, וודאו שבחרתם יעד הישגי ולא ריאלי או בינוני כמו שרב האנשים נוטים לבחור. תשאפו גבוה והרשו לעצמכם לחלום ולהעיז אל מעבר לתקרת הזכוכית שועצרת בעדכם. קחו בחשבון שלפעמים מצליחים יותר ולפעמים מצליחים פחות אבל מומלץ תמיד לשאוף לצאת מהבינוניות. מדוע  אנשים מפחדים לחלום?

 
אימון אישי בשמונה צעדים לחנוכה והפעם על הגדרת מטרה אימונית
אימון חמישי לנר חמישי, הגדרת מטרה אימונית
 

הפעולה של ניסוח הגדרת מטרה אימונית היא קריטית למימושו לכן השקיעו בזה זמן וחשיבה. הניסוח יכול לפתוח לכם דרך מילוט לבריחה ולחילופין לסלול את הדרך להשגתו, היו אמיצים והגדירו אותו בצורה הכי טובה. פרמטר נוסף הוא היות היעד מדיד. עברו על הניסוח שלכם ובדקו אם הוא עונה על השאלות הבאות: מה? מתי? לפעמים יש אפילו צורך במענה לשאלה כמה. רק בצורה הזאת יהיה לכם בדק בית ותוכלו לעקוב אחר ההתקדמות שלכם לעבר המטרה. זכרו שתמיד אפשר לשנות את הגדרת מטרה אימוניתולא קרה כלום אם עברתם את המועד שהגדרתם לעצמכם, אבל להימצאותו יש חשיבות גדולה.

 

קחו בחשבון שלפעמים מצליחים יותר ולפעמים מצליחים פחות, זה נקרא "החיים". ייתכן שלא תשיגו את היעד במלואו אבל תמיד יש באפשרותכם להגדיר יעדים חדשים ובכל מקרה מובטח שתהיו מלאי מוטיבציה, ממוקדים ותחוו את הערך שבחרתם. הרבה החלטות ותוצאות תלויות באנשים אחרים, בנסיבות ואפילו במזל ולכם אין שום שליטה על כך. חשוב מאוד להבין ולקבל שהתוצאה לא תלוייה רק בנו. המיקוד שלכם צריך להיות בתרגול הערך ובעשיית המיטב שביכולתכם כדי להשיג אותו ועל זה נדבר בפוסט הבא של הנר השישי.  

להורדת מדריך האימון המלא לחנוכה "לעשות ניסים ב-8 צעדים פשוטים" במתנה:

 

 
 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il