קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
, ,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

נר שני: אל תהיה צודק, תהיה חכם !

הפוסט נכתב בתאריך 9 בדצמבר 2012, בשעה 15:01, על ידי עדי פרבר

אחרי שעשינו עבודה עצמית עח פתיחות בנר הראשון של חנוכה, אנחנו ממשיכים לנר השני שמאיר לנו את הדרך ליציאה מהתנהגות של צדקנות עצמית, מיינדסט לא מקדם שמעכב ומחבל בצמיחה והתפתחות של בני אדם.

 

ממשיכים באימון אישי לחנוכה בהשראת פעילות חנוכה לעובדים שאני מעביר בחברות וארגונים, ומדריך אימון אישי שכתבתי בהשראת החג. יצאנו כבר לדרך בנר הראשון מצויידים בפתיחות, שזה הבסיס להצלחת כל תהליך האימון. והנר השני יסמל צדקנות עצמית. הרי כולנו יודעים שבכביש לא כדאי להיות צודק אלא להיות חכם. על כך מדבר הצעד הבא שלנו בתהליך האימון האישי והוא התנהגות של צדקנות אל מול גישת התיקון. לא משנה אם אתה צודק, מה שרלוונטי בחיים זאת התוצאה בשטח.

 

ההגדרה לצדקנות עצמית מעט שונה מאיך שאנחנו מסתכלים עליה באימון אישי. צדקנות זה מצב שבו אני מצדיק את הגישה ודרך הפעולה שלי למרות שאני מקבל תוצאה לא רצויה. כך שצדקנות מתייחסת לכל אותם תוצאות שאינם ווכיחות בחיים שלי. דמיינו אותו כסמל שעומד באמצע החדר או אם תרצו פיל. הוא קיים כרגע, עובדה. האם אתה ממשיך להיות צודק ולהצטדק על דרכך או שאתה מתקן? בגישת התיקון יש להסתכל קודם כל על התוצאה ולשאול מה אני יכול לעשות אחרת. מה תרצה לשנות או לעשות אחרת?

 
צעד שני באימון, אל תהיה צודק תהיה חכם. על צדקנות עצמית
אימון שני לנר שני, אל תהיה צודק – תהיה חכם. צדקנות עצמית
 

התחילו לשאול את עצמכם מה מה תרצו לשנות ולעשות עם כל אותם תוצאות שאינם ווכיחות בחיים שלכם. באימון האישי כשאנחנו ניתקלים בדברים כאלה בחיים שלנו, נזכור שיש שני אפשרויות: להתנגד להם או לתקן את התוצאות אצלי. הבחירה שתשרת אותנו היא כמובן לקיחת אחריות על כל אותם דברים שתלויים רק בי. אז נוצר הפתח לשינוי באמצעות תוצאות חדשות שנקבל.

 

צדקנות עצמית זאת מילה נרדפת לאגו.

 

האגו והצדקנות גורמים לנו להתעלם מהמהות האמיתית שלנו ובכך לטעות ולשלם על כך מחירים כבדים. זכרו שעם תוצאות לא מתווכחים. במהלך החג התחילו לעשות הפרדה בין עובדות לבין דיעות, מחשבות ואמונות. בחרו להפסיק להתנגד ולהתחיל לתקן. בתוך כל תהליך של צמיחה מה שקובע זאת התוצאה העומדת מול עינינו. אם התוצאה אינה טובה – היו אמיצים לתקן אותה. האם הדרך בה אתם פועלים מביאה לתוצאה הרצויה לכם? אם יש דילמה ותקיעות, אל תנפננפו בדרך שלכם שלא מביאה לתוצאות. פשוט עשו דברים אחרת.

 

להורדת מדריך אימון מלא לחנוכה "לעשות ניסים ב-8 צעדים פשוטים" במתנה:

 
 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות