קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
, ,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

איך בחרתי בי"ס ללימודי N.L.P להעשרת ארגז הכלים כמאמן אישי – חלק ב'

הפוסט נכתב בתאריך 9 במאי 2013, בשעה 9:00, על ידי עדי פרבר

בפוסט הקודם שיתפתי אתכם בכנות מדוע החלטתי להוסיף לארגז הכלים שלי כמאמן אישי גם את הכלים של ה-N.L.P. את ההכשרה שלי כמאמן אישי למדתי ב"תות תקשורת ותוצאות" של אלון גל, וכעת במפתיע שוב מצאתי את עצמי בחיפוש אחר בית ספר חדש. בזכות הניסיון שרכשתי, ידעתי הפעם אילו פרמטרים חשובים לבחירת בית ספר ללימודי N.LP. את אלון גל מעולם לא הכרתי באופן אישי, על אף שהוא זה שחתום על תעודת המאמן שלי. את מיקי ברקל, מנהל בית הספר ל-N.L.P "לשם שינוי" כבר ביקשתי לפגוש באופן אישי. אינני יודע אם כך הוא נוהג כך עם כל תלמידי בית הספר, או בגלל שהצגתי בפניו את כל פועליי כקואצ'ר.

 

 בפגישה התרשמתי שברקל נלהב ממה שהוא עושה על אף הוותק העשיר שלו בתחום, החל מלימודי פסיכותרפיה והיפנותרפיה באנגליה, פסיכולוגיה של האושר, שתי דרגות N.L.P והסמכה למורה אצל מייסד השיטה ריצ'ארד באנדלר. כיום נראה שהוא איש מאוד עסוק, שיודע לנהל את הזמן בצורה יעילה ביותר. את השיחה הטלפונית בינינו הוא תיאם בדיוק בזמן הרכיבה על האופנוע, והפגישה האישית התנהלה בסגנון הכסא החם. לפני הגיע איש שיווק שטען שאינו יודע למכור, ובפגישה קצרה ברקל שינה לו אמונה מגבילה זאת. בבית ספרו "לשם שינוי", ברקל מספר שאוכל ללמוד ולדגום כיצד בן אדם עובד. הוא עצמו מעיד על שימוש יומיומי בכלים להתמודדות עם קשיים, שינוי הלכי רוח ורגשות, מיקוד, והגדרת מטרות. הוא מוסיף ואומר ש"אם אתה לא משתמש בעצמך זה לא נל"פ.

 

נ.ל.פ פותח לפני כ-30 שנה ע"י ד"ר ריצ'רד באנדלר (מתמטיקאי ואיש מחשבים) וד"ר ג'ון גריינדר (בלשן). השניים תיצפתו ולמדו אנשים מצטיינים וכאלה שהצליחו לשחרר לבד פוביות. ע"פי הממצאים הם בנו מודל שנתן טכניקה וגבולות גזרה לאיפה אותם מאפיינים עובדים ואיפה לא. בעזרת ה-N.L.P נבין את מבנה החוויה הסובייקטיבית ע"י דגימת תהליכי החשיבה שלנו, כך נוכל לפרק, לבנות ולהתקין מודלים אצלנו ואצל אחרים. אימון אישי עובד קוגניטיבית ולכן הוא מושתת על הקשבה פעילה ועיבוד התוכן על ידי המאמן, בעוד ב-nlp נתעסק באיך הדברים נאמרים ולא בתוכן שלהם. ברקל מבטיח תהליך שבו כל אחד מבין ויוצר את עצמו מחדש.

עדי פרבר מאמן אישי עם מנהל בית ספר N.LP

עדי פרבר מאמן אישי בפגישה עם מיקי ברקל, לקראת בחירת בית ספר ללימודי N.L.P

 

שישבתי עם ברקל ניסיתי לבדוק איתו את הפרמטרים שחשובים עבורי בבחירת בית ספר ללימודי N.L.P. ראשית הוא הסביר לי שלימודי ה-Practitioner (דרגת אמן) בבית ספרו כוללים 24 מפגשים של חמש שעות שעון, שזה כ6.7 שעות אקדמאיות, במהלכם נדרשים התלמידים למטלות, דו"חות ופרקטיקום מלא. דבר ייחודי שלא הוצע על ידי בתי הספר האחרים, הוא יום אקסטרה בשבוע בו ניתן להגיע לתרגול עם מורה. וידאתי איתו שההכשרה תאפשר לי לעבוד עם אנשים כמנחה מוסמך, מאחר ויש בתי ספר שבוגרי שנת הלימודים הראשונה מורשים לעבודה עצמית בלבד. מסתבר שברקל אינו מפיק וחותם על תעודת ההכשרה כמו מרבית בתי הספר, אלא מעביר מאתיים דולר משכר הלימוד ישירות ל ד"ר ריצ'רד באנדלר (!) בכבודו ובעצמו שמפיק, חותם ומעניק לתלמיד תעודה עם מס' אישי.

 

רווי בניסיון מלימודיי בתות, הצטיידתי בפרמטרים נוספים. היה לי חשוב לוודא שהפעם לא אלמד את ההכשרה כולה רק מפי מורה אחד, שיטה חד-גונית ולא מעשירה לטעמי. צוות המורים ב"לשם שינוי" מורכב מברקל ולצידו מורים נוספים שכולם בוגרי בית הספר, שעשו מסלול מלא כולל הכשרת מורים אצל באנדלר. ברקל אומר שכך יכולים התלמידים לראות דרכים שונות בהם ה-NLP בא לידי ביטוי. הוא עצמו הולך לאחד המורים כאשר מרגיש תקוע, ולכן מטרתו היא שבוגר בית הספר שלו יהיו טובים ממוריהם. תהיתי על המאפיינים של תלמידי בית הספר כדי להימנע מלימודים בחברת מאמנים ומטפלים, שמודעות יתר לעצמם פוגעת באותנטיות ובהפרייה ההדדית. מיקי סיפר שלצד מאמנים יושבים חיילים משוחררים, בעלי עסקים, רופאים, מאמנים והייטקיסטים. אם זה הטרוגני מספיק לאח הגדול זה בהחלט מספק אותי.

מנהל בית הספר ל-N.L.P

מיקי ברקל, מנהל בית הספר ל-N.L.P לשם שינוי

 

בתום הפגישה השתכנעתי לקבל את הכשרתי כמנחהN.L.P  בבית הספר "לשם שינוי", ולרכוש שם את הכלים החדשים לארגז הכלים שלי כאדם ומאמן אישי. החלטתי לתעד ולכתוב בטור האישי שלי בפורטל תל אביב על תהליך הלימודים שאתחיל ב 20.5.13. המשיכו לעקוב ותוכלו ללמוד על בית הספר, על מיקי ברקל, על הכלים של הנל"פ אותם ארכוש ועל החוויות האישיות שלי.

 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

 

> לפוסט הקודם "יצאתי לרכוש כלים נוספים כמאמן, תכף אשוב"

 

אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות

 

2 תגובות ב- “איך בחרתי בי"ס ללימודי N.L.P להעשרת ארגז הכלים כמאמן אישי – חלק ב'

  1. Pingback: אימון אישי מביא תוצאות מקסימליות עם מחוייבות ונחישות, אפשר מהר | מסע מקואץ' לקואץ' | מאמן אישי אחר לאחרים

שתפו אותי במחשבות שלכם על התוכן בפוסט