קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן בגישת different is the NEW better. מאמן אישי מוסמך ב"תות תוצאות ותקשורת" של אלון גל ובוגר סדנאות רבות, שחקן ומנהל הייטק לשעבר שהתאהב בעולם הקואצ'ינג. כותב טור אישי בפורטל תל אביב. מעביר תהליכים אישיים מרגשים ומקדמים שהופכים את האחר שבך ליתרון שלך! עובד עם קהלים שונים כמו אמנים ויוצרים, חברי הקהילה הגאה ובני משפחותיהם, ישראלים בחו"ל, בעלי עסקים קטנים וכל מי שמרגיש "אחר" מכל סיבה שהיא, מתוך האמונה שאחר זה הטוב החדש.

אימון אישי לשבועות ב 5 צעדים פשוטים

הפוסט נכתב בתאריך 14 במאי 2013, בשעה 11:37, על ידי עדי פרבר

תהליך אימון אישי מלא אורך כ 12 שבועות, אבל לכבוד שבועות נתחיל יחד תהליך מזורז בפוסט חגיגי. כל אחד מחמשת שמות החג, יעניקו לנו תובנה אימונית, שיחדיו תרכיב לנו מטודיקה לאימון. כדי להשיג תוצאות לטווח ארוך, אמצו את הטכניקות והטמיעו אותם בחייכם באופן רציף. מוכנים?

 

צעד 1. 


חג השבועות –
נקרא על שבעת השבועות של ספירת העומר, המקשרים בין יומו השני של חג הפסח ועד לחג השבועות. להזכירכם, בחג הפסח קיבלנו את חירותנו האישית והשתחררנו מהדברים שמעכבים אותנו. הבנו שבידנו זכות הבחירה לחיות את החיים בדרך שתקדם ותיטיב עם הרצונות שלנו. למדנו להגדיר את עצמנו בצורה חופשית ומשוחררת מהתבניות שנכפו עלינו מהסביבה הקרובה ואפילו על ידי עצמנו.
תרגול: בשלב הראשון נתבונן על שבעת השבועות שעברו מאז חג פסח. אילו בחירות חדשות עשיתי כבן/בת חורין בזמן זה? האם הם קידמו אותי? אילו דברים טובים התרחשו בחיי? את התקופה שבין פסח לשבועות נבדוק בכנות ונמדוד רק על פי תוצאות בשטח. נזכור להיות בחמלה גם אם לא עשינו או טעינו ונבחר במקום לתקן במקום לכעוס על עצמנו. 

 

צעד 2. 


זמן מתן תורה –
בתפילת החג נאמר "יום חג השבועות, זמן מתן תורתנו", אך בתורה לא נאמר בפירוש כי זהו יום מתן התורה. ההסבר הוא שאין יום מסוים שבו קיבלו את התורה, לכן אדם צריך לנהוג בכל יום כאילו קיבל אותה מחדש. הקשר בין החירות שקיבלנו למתן התורה הוא בהוצאה לפועל.
תרגול: השתמשו בחופש שלכם כדי לקבל את תורתכם, האישית כמובן. קבלו החלטה שזה הזמן הנכון עבורכם לייצר שינוי לעבר הגשמה בחייכם. קחו על עצמכם מחוייבת אחת על ידי הגדרת מטרה חדשה בחייכם. ודאו שהגדרתם את המטרה בצורה ספציפית ומדידה.

תהליך אימון מקוצר לכבוד החג

אימון אישי לשבועות בחמישה צעדים פשוטים

צעד 3.


יום הביכורים –
נקרא על שם עונת הביכורים המתחילה עם חג השבועות, בה אנו מצווים להביא את ביכורי פרותינו לפני ה'. ביכורים הם הפרות הראשונים שהבשילו, ואנחנו נוהגים לעשות בביטוי שימוש לכינוי יצירה אמנותית ראשונה, כמו "ספר ביכורים". לא תמיד אנחנו רואים את אותם ההתחלות בחיינו, אבל זה לא אומר שהם אינם קיימות. את הצעד הראשון של ילד אנחנו מציינים בהתלהבות, אבל כשזה מגיע אלינו כאנשים בוגרים אנחנו נוטים לקחת זאת כמובן מאליו.
תרגול: תנו לעצמכם הוקרה על כל התחלה שהנעתם או התקדמות, גם אם היא קטנה וצנועה. זכרו שצעדים קטנים יעזרו לכם להניע את התהליך ובסופו של דבר לייצר פריצות דרך גדולות. ברגע שלא ניקח דבר כמובן מאליו וניתן הוקרה על העשייה שלנו, הערך העצמי שלנו יגדל. כך נייצר מוטיבציה להמשיך בדרך ולהתמקד במה שיש במקום במה שאין. 

 

צעד 4.


​יום הקהל/עצרת – יום מתן תורה הוא יום "הקהל" של העם, או אם תרצו, יום שהכל מתכנסים ונעצרים במקום אחד כמו ב"עצרת". ואיך זה קשור לאימון?
​תרגול: פקטור חשוב בהצלחת האימון הוא שיתוף הסביבה הקרובה בתהליך שאנחנו עוברים. בחרו לפחות אדם אחד איתו אתם מרגישים פתוחים ושתפו אותו בתהליך שלכם (שבועות), במטרה (מתן תורה) שהגדרתם ובהתחלות שהנעתם (ביכורים). השיתוף מייצר מחוייבות גדולה יותר שלכם לעצמכם ומבטיח את העמידה במילה שלכם כלפי ההתחייבות שעשיתם. בנוסף, הוא מאפשר סביבה תומכת. 

 

צעד 5.


חג הקציר –
"וחג הקציר בכורי מעשיך, אשר תזרע בשדה" (שמות כג, טז). נקרא על שם עונת קציר החיטים והיבולים המתחילה בתקופת החג. בשבועות אנחנו חוגגים את הקציר, התוצר שקיבלנו בעמל הזמן שחלף.
תרגול:  כל מטרה, אישית או מקצועית, שהשגנו היא קציר היבולים עליהן עמלנו בזמן שחלף. נחגוג את השגת המטרה שהצבנו לעצמנו ואת התוצאות שקיבלנו. נוכל לעשות זאת עם עצמנו או עם הקרובים אלינו. זהו סופו של התהליך בו אנחנו "קוצרים את הפירות". פנקו את עצמכם, רגע לפני שאתם חוזרים שוב אל על התהליך ומציבים מטרה חדשה, במחזוריות הדומה לזאת שבטבע. 

 

לסיכום, כתוב "וחג שבועות תעשה לך", מילת המפתח במשפט היא הפועל תעשה. גם תהליך אימון אישי מושתת על הבחירה שלנו בעשייה ובלקיחת אחריות על החיים שלנו ואיך הם נראים. אז תזכרו שביכולתכם לעשות לכם חג, עם כל פעולה שעשיתם כדי לקדם את עצמכם ללא קשר לתוצאה שהיא הביאה. אני מבחינתי, יש לי יום יום חג.

 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות

Comments

comments

תגובות על “אימון אישי לשבועות ב 5 צעדים פשוטים

שתפו אותי במחשבות שלכם על התוכן בפוסט