קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
, , ,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

מברך על כל רגע קצר

הפוסט נכתב בתאריך 13 במרץ 2014, בשעה 11:25, על ידי עדי פרבר

מטרתו של כל תהליך אימון אישי או אימון עסקי הוא להתקדם ממצב מצוי אל מצב הרצוי. "מברך על כל רגע קצר" הינו הצעד הראשון בדרך ליצירת מציאות מיוחלת, ושם הספר שכתב גיל וינר. הקריאה בו תחשוף אתכם לחוויה של אדם בתהליך מסוג זה, על ידי אבחנות מדוייקות וייחודיות בו זמנית. וינר, מאמן ומנהל "המכון ליצירת מציאות RCI" פורס את תפיסתו בשבעה צעדים, משלב בקלילות תיאוריה, נסיון מחדר אימון, וחוויות אישיות מכוננות. על הדרך הוא גם יציע לכם כלים פרקטיים מומלצים להתפתחות אישית. אני גם מצאתי קווי דמיון לשיטת האימון שלי different is the NEW better.

 

כאשר אני "מברך על כל רגע קצר" מתפתח היחס החיובי שלי כלפי עצמי והעולם. קבלה עצמית היא הכרחית לפריצת דרך והגשמת רצונות, והיא מתחזקת על ידי התבוננות מתוך הוקרה על חיי. כך אוכל להשתמש בחוזקות שלי, להתמקד בהווה, וליהנות מהדרך. הצעד השני "אומר לעצמי שמותר" מדבר על לאהוב ולפרגן לעצמי כדי שאוכל להביא את הייחודיות שלי לידי ביטוי. למשל החוויה שמותר ואף חובה עליי להיות עצמי כי אין לי משהו אחר. בצעד השלישי "רואה את תמונת המחר" כבר אצור תמונה של אותה מציאות רצויה שתשמש עבורי כמפת דרכים, ואראה אותה מתממשת בדמיוני. 

 

הצעד הרביעי הינו "נוכח שלא מאוחר מדי" בו אחליף ההתנהגות תגובתית ביוזמה, על ידי לקיחת אחריות על המחשבות, הרגשות והפעולות שלי בכל מצב נתון. "מחוייב לעמוד באתגר" הוא הצעד החמישי שמגדיר את התחומים בהם אני בוחר להיות מעורב גם בפעולה פיזית, שתכניס בהירות ומיקוד לחיי. הצעד השישי "עושה ומרגיש שזה כבר" גם הוא מתייחס לעשייה שמניעה את מהלך יצירת המציאות, שמטבעה לעולם לא תהיה שלמה. ולכן לרגש יהיה תפקיד מכריע לתחושה שאנחנו כבר בתהליך. הצעד השביעי והאחרון ליצירת מציאות רצויה "פונה לכל רע – גם זר", היחיד שאינו עוסק בשיח שבין האדם לעצמו אלא על תקשורת בין אישית וזוגית. תפיסת העולם שזר הוא ידיד שטרם פגשנו, מבטלת את הפחד מזרות ומאפשרת יצירת מערכת יחסים משוחררת ויעילה.

מברך על כל רגע קצר גיל וינר

7 צעדים ליצירת המציאות הרצויה

 

תהליך האימון כפי שמובא ב"מברך כל רגע קצר", לא ישאיר אתכם אדישים לכך שזאת חוויה אישית ייחודית ועוצמתית. ווינר אף מיטיב לתאר אותה בגדר נס, ואין ספק שזה מרגיש כך עם המתאמנים שלי בכל פעם שמתקבלות תוצאות בלתי צפויות ומפתיעות בעוצמתן. הוא ממקד גם את סגולותיו של תהליך אימון שנעוצות בברית בין המאמן למתאמן, המקום שמאפשר לשתף דברים שלרב אנחנו שומרים לעצמנו, וההזדמנות להסתכל על החיים בדרך אחרת. צודק וינר שכותב שאי אפשר לעבור תהליכים משני חיים עם עצמנו, מבלי שמאמן אישי מומלץ יסתקרן וישקף לנו את חיינו.

 

 נכון שישנן גישות קואצ'ינג מגונות ושונות, אך זאת שמתוארת בספר "מברך על כל רגע קצר" היא מהיותר קרובה לשיטה בה אני מעביר תהליך אימון אישי או ליווי עסקי. יתכן וזה נובע ממקורות השפעה החופפות ביני לבין וינר כמו נלפ, נסיון עסקי והתפתחות אישית ורוחנית. ואולי זה נובע דווקא מנקודות דמיון בסיפור חיינו. שנינו הגענו להחלטה לא להמשיך במסלול כשכירים, ובחרנו לחיות על פי עקרונות וערכים החשובים לנו. על שנינו השפיעה חוויה של עמידה על במה והפכה לחלק בלתי נפרד מהאימון. כשנחשף וינר לראשונה לעולם האימון הוא הרגיש כ"דג שהוחזר למים", ובכך תיאר בצורה מדוייקת את הרגשתי. אני בהחלט מברך שהספר הזה הגיע לידיי.

 

 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

 אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות 

שתפו אותי במחשבות שלכם על התוכן בפוסט