קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
, , , ,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

להודות על מה שיש לי בחיים – חג ההודיה, לא רק לאמריקאיים

הפוסט נכתב בתאריך 28 בנובמבר 2013, בשעה 12:00, על ידי עדי פרבר

לרעיון של 'להודות על מה שיש לי בחיים' נחפשתי לראשונה בימים בהם התגוררתי בניו יורק, אז הצטלבו דרכי לשולחן חג ההודיה של משפחה אמריקאית. בשבילי זאת היתה תגלית! כך שעשיתי לחג עלייה לארץ, והמשכתי לחגוג אותו בסעודה מיוחדת מאז שחזרתי לארץ. נכון שאני אוהב שילובים מפתיעים של טעמים כמו תרנגול ההודו ורוטב חמוציות, אבל זאת לא הסיבה. ראשית, זהו חג חילוני ואלוהים יודע שחסר לנו כאלו בישראל. בעוד בחגים שלנו אנחנו מציינים מלחמה ביוונים או יציאה מעבדות במצרים… תודו שזה מרענן לחגוג חג שעיקרו הוא הכרת תודה. היום, כמאמן אישי לחיים, חג ההודיה עבורי זה חג אימוני של הוקרות.

 

פלוסים זה אחד הכלים האימוניים המשמעותיים של תהליך אימון אישי לחיים בשיטת DIB ותרומתו להצלחת התהליך עצומה. רובנו רגילים לחוות את היום יום בתלונות, בכעסים ובהתמקדות במה שאין לנו או שלא מצליח לנו. אבל לתבנית החשיבה הנגטיבית הזאת יש השלכות נגטיביות רבות עלינו ועל התוצאות שאנחנו מקבלים בתחומי החיים השונים. מכירים את זה שברגע שהחלטתם לצאת לטיול ביעד נחשק כמו ורנה, פתאום כל מי שאתם פוגשים חזר או טס לשם? מרגע שהתחלתם לתכנן את חתונת חלומותיכם כל מה שאתם רואים סביב קשור לחתונות? כך עובד המוח האנושי שלנו. על מה שנשים את הפוקוס במחשבה, זה מה שנחווה בעולם.

 
 
להודות על מה שיש לי בחיים - לא רק בחג ההודייה
 

אימון אישי לחשיבה חיובית מסייע לבניית הרגל של דפוסי חשיבה חיוביים ומקדמים. כשהתפיסה משתנה כך גם הדרך בה אנחנו חווים את היום יום משתנה וגם התוצאות והחוויות שאנחנו נקבל בחיים שלנו. יש סוגים שונים של פלוסים ואחד הנפוצים באימון אישי לחים נקרא הוקרה. זהו כלי אימוני של נתינת הוקרה לעצמנו על עצם עשיה, ללא קשר או תלות בתוצאה שאני מקבל. החיזוק שאני נותן לעצמי באמצעות הוקרה מייצר מוטיבציה להמשך הדרך. שום דבר אינו מובן מאליו ולכן נוקיר כל פעולה של עשייה והישג שלנו באופן יומיומי כחלק של תרגול חשיבה חיובית.

 

זה קל להודות על מה שיש, על הדברים הטובים. למרות שבחדר אימון אני מגלה שגם בזה מרבית האנשים מתקשים. האתגר הגדול הוא לתרגל חשיבה חיובית גם בעת של קשיים. בין אם היה לנו יום נפלא או נורא, בסופו של יום תמיד נוכל להתמקד בשלושה פלוסים. תרגול ממושך ייצור שינוי תפיסתי ונתחיל להסתכל (וגם לתקשר החוצה) את מה "כן" במקום אתה מה ש"לא". אימון על חשיבה חיובית יכול להפוך שלילי לחיובי ואפילו צרה לברכה. למשל, נוכל להודות על האתגרים איתם אנחנו מתמודדים כי בזכותם אנחנו מתחשלים ומתעצבים. בסופו של דבר האושר שלנו מגיע לא בהכרח כתוצאה מהשגת משהו שאין לנו אלא מההכרה וההערכה של הדברים שיש לנו.

 

לתרגל: להודות על מה שיש לי בחיים בכל לילה לפני השינה נסו לתרגל 3 פלוסים – דברים טובים ושמחים שקרו לכם או שעשו בשבילכם ביום שהיה. מומלץ לכתוב אותם אך בהחלט אפשר גם לציין אותם בעל פה. במהלך היום יום הוקירו כל עשייה שלכם, הישג, או התקדמות. אל תעשו הבדלה בין דברים קטנים לגדולים, מאחר ועבור המוח הם היינו הך. כמו כן, אל תשכחו להוקיר תודה גם על הדברים שאתם רגילים לקחת כמובן מאליו. כי שום דבר בחיים שלנו אינו מובן מאליו.

 

יש לך מיינדסט חיובי או נגטיבי? ניתן לאבחן זאת באופן מבוסס מדע ומדויק!

 

רוצים לזהות 49 דפוסי חשיבה אוטומטיים במוח באופן מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק?
רוצה לקבל 'אינטליגנציה התנהגותית' שתכווין אותך לפתח מיינדסט חיובי?
רוצה ללמוד כיצד לבנות מיינדסט של מצליחן באופן שמותאם לך אישית ?

 

הירשמו לתהליך אימון אישי או עסקי (קואצ'ינג) בשיטה DIB

 

 
 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות

שתפו אותי במחשבות שלכם על התוכן בפוסט