קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

הפגישה שלי עם רבין וטיפול בדעות שונות

הפוסט נכתב בתאריך 4 בנובמבר 2012, בשעה 20:00, על ידי עדי פרבר

מעטים התאריכים שחקוקים לי בזיכרון. אני לא מאלה ששולפים תאריכים וזאת הזדמנות להודות לפייסבוק שמזכיר לי מדי יום על ימי הולדת של חברים ומתאמנים שלי. ובכך מנע ממני הרבה עוגמות נפש בשנים האחרונות. יחד עם זאת, ה 4.11 הוא אחד מאלו מאלו שטבועים עמוק בתודעתי, גם אם מישהו החליט לייצר בלבול ולקיים את עצרת הזיכרון ליצחק רבין בתאריך שונה.

הרגעים בחיים בהם מצטלבים בעל כורחנו חיינו האישיים עם רגעים היסטוריים תמיד ישארו מיוחדים. מאותו רגע ועד סוף חיינו נפיק הנאה מפוקפקת במענה על השאלה "איפה היית כש…?". כשרבין נרצח אני הייתי בן 17 עם מודעות פוליטית של זוג נעליים, ימין ושמאל. עם זאת, זכורה לי ההתרגשות באוויר כשצפיתי בתמונה שלו לוחץ יד עם חוסיין מלך ירדן במעמד חתימת הסכם השלום. הייתה אז תחושה שאנחנו בפתחו של שינוי או כמו שאמר פרס בזמנו "מזרח תיכון חדש". בסופו של דבר הוא לא טעה ובאמת קיבלנו מזרח תיכון חדש, רק אחר מאיך וממה שהוא דמיין.

עם כל הכבוד להישגיו ההיסטוריים של רבין, הזכרון האישי שלי ממנו הוא כשאספתי תרומות לעמותה מדלת לדלת בגיל שלוש עשרה. בקומה העליונה של בניין ברמת אביב עמדו שומרים שלא הסכימו שאגיע עד לדלת הדירה בה התגורר עם אשתו לאה רבין. הם הסבירו שכאן גר יצחק רבין ומשפחתו, וכילד לא הצלחתי להבין מדוע מונעים ממני להתרים את רוה"מ. היה זה עוד אחד מהמקרים בהם נחישות והתעקשות השתלמו לי, וקיבלתי אישור להגיע עד לסף הבית. דפקתי בדלת בהתרגשות ובגאווה ולא אחר מאשר יצחק פתח לי את הדלת ואמר: "אני מצטער, אבל אשתי מטפלת בכספים…". הוא סגר את הדלת ואני חזרתי להתעניין בסלבס אמיתיים כמו אביב גפן, מדונה ודובי גל.

סרק, סרק, סרק. לאחר הרצח התמלאתי בכעס גדול על כך שראש ממשלה בישראל נרצח ע"י אזרח חובש כיפה שלא הסכים עם דעותיו. חזרתי לבית הספר בהרגשה שהמציאות עלתה על כל דמיון ושמשהו בתחושת הביטחון הכי בסיסית הופר. אותה "דמוקרטיה" שהייתה מושג תאורטי שלומדים לבגרות באזרחות כבר לא הייתה דבר מובן מאליו. דמוקרטיה שאמורה לקדש את הפלורליזם והחופש להביע דעות שונות. באופן טבעי לא נסכים עם כולן והשיח שנוצר הוא זה שמאפשר לנו ללמוד, להתעצב ולהתפתח כמדינה.

מאז הספקתי לעבור מצד אחד של המפה הפוליטית אל צידה השני. ובכל מקרה אני מאמין שהרביעי בנובמבר הוא אינו יום פוליטי. שזה אינטרס של כל אזרחי מדינת ישראל, ומשמח אותי שאכן בשנים האחרונות הא הופך לפחות פוליטי ויותר ממלכתי. כולנו ללא יוצא מן הכלל רוצים דמוקרטיה, חופש ביטוי, וביטחון אישי לנו ולמנהיגים הנבחרים שלנו. כולנו ללא יוצא מן הכלל מתנגדים להסתה, אלימות ופצעים היסטוריים. לא צריך להאמין בדרכו של רבין כדי להזדהות עם המחדל שגרם לו לשלם בחייו על תפקידו הציבורי. דווקא שיש בינינו מחלוקת פוליטית עמוקה – אני חושב שזה היום להתאחד בו. שנים רבות אחרי היום הזה דווקא מעורר בי תקווה, שאפשר לעשות שינוי ושיכול להיות פה דיפרנט.

אחד הכלים של אימון אישי הוא טיפול בדעה שונה. מטרתו למנוע ויכוח בסיטואציה בה אין הסכמה על דעה. השלב הראשון, הבסיס לתהליך זה, הוא מתן לגיטימציה לשתי הדעות. לאפשר לעצמנו לחשוב אחרת ממישהו אחר ולאפשר לצד השני לחשוב אחרת מאתנו. לרב אנחנו מדלגים על השלב הזה ומיד מתעצבנים, כועסים ולמעשה הופכים להיות הדעה שלנו. כמובן שדרך זאת לא מביאה תוצאות רצויות בחיים שלנו ואינה מקדמת אותנו.

רבין וחוסיין ודאי עשו את ההפרדה בין דעותיהם לטובת החזון המשותף. יגאל אמיר הפך להיות הדעה שלו בצורה מוקצנת. להבדיל אלפי הבדלות בואו נבחן את עצמנו כיצד אנחנו מתמודדים במקומות בחיים שלנו בהם אין הסכמה. שימו לב כיצד מופיעה הכוחניות ומתחיל הקרב כשאנחנו מתחברים עם הדעות שלנו. האם מישהו יוצא מורווח מההתנהלות הזאת או שאפשר אחרת? אני מאמין שאם נתנהל אחרת באי ההסכמות עם בן או בת הזוג שלנו, עם בני משפחה והחברים הקרובים אז עם הזמן גם יהיה אחרת במדינה שלנו. למה את זה לא לימדו אותנו בבית הספר?

רוצים לתאם תהליך אימון אישי או אימון עסקי?
צרו קשר עכשיו בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il
הרשמו בחינם למגזין קואצ'ינג  DIB וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות
אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות

2 תגובות ב- “הפגישה שלי עם רבין וטיפול בדעות שונות

שתפו אותי במחשבות שלכם על התוכן בפוסט