קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

לפעמים סיגריה היא רק סיגריה

הפוסט נכתב בתאריך 22 באפריל 2013, בשעה 8:45, על ידי עדי פרבר

אמנם בשבת האחרונה צויין יום המריחואנה הבינלאומי, אבל לגרסה המחודשת של ההצגה מה ריחואנה? הוזמנתי חודש מראש. כמובן שמייד עדכנתי את הגוגל קאלאנדר שמא אשכח. לאחר יום עמוס באימונים אישיים, אני ובן זוגי הגענו כרוח סערה דקות ספורות לפני תחילתה. מיד בכניסה הבנו שהחיפזון היה מיותר והשעה שצויינה על ההזמנה, כנראה בהשפעת הג'ט לג משעון החורף, הקדימה בחצי שעה. אמרתי לעצמי בלב, סטלנים. בדיעבד היינו זקוקים לחצי השעה הזאת, תזכורת לכך שעלינו לקבל שלדברים יש סדר משלהם, ולעולם איננו יודעים מהי טובתנו המירבית. הסתבר שההזמנות לא חיכו לנו בקופה והפעם אמרתי בקול רם, "אחח איזו חבורת סטלנים". יצאנו החוצה כדי למצוא את המייל עם ההזמנה, מאחר וצוותא ממוקם בחניון תת קרקעי ללא קליטת אינטרנט. התיישבנו על ספסל וגיליתי שהתבקשתי לאשר את ההזמנה יום לפני. אופס.

 

"שום דבר הוא לא כמו שהוא נראה", אמר שוטר באחת הסצנות ואולי תימצת עבורי את ההצגה. הנסיון שלנו להבין אם המסר בהצגה בעד שאכטות וצינגלה או כנגדו נכשל. נראה שההצגה, מופע סטנדאפ מעורר מחשבה, מחדדת ששום דבר אינו שחור ולבן (או חום וירוק אם תרצו). מחשבתי נדדה לחדר האימון שבו על אף מה שנוטים לחשוב, לקואצ'ר אין אג'נדה. תפקידי להראות למתאמנים שלי נקודות הסתכלות שונות על סיטואציות בחייהם. נקודת הסתכלות נפלאה לחיים היא של גם וגם, שמאפשרת לנו כבני אדם להכיל יחד חלקים שונים ואף הפכים במציאות שלנו. גישה זאת מביאה לנו לעיתים פיוס, אפשרויות חדשות, או שלמות עם עצמנו. יש לי תחושה שזוהי גם חלק מהשקפת העולם של סהר לחמי, במאי וכותב ההצגה, שברפרטואר בפרוייקט התיאטרון שלו גם הצגות נוספות שחלקם אפילו בחסות אל סם. נראה שבנוסף לכשרון, יש כאן גישה נכונה להצלחה של נחישות ותהליך למידה מהשטח, לא פלא שההצגה רצה כבר למעלה מחמש שנים.

פרוייקט התיאטרון של סהר לחמי

יואב כהן בהצגה מה?ריחואנה!

גם על הבמה מרבית הסצנות הציגו סיפור אחד מזוויות שונות, באמצעות מונולוגים שכתובים נהדר ועדיין מאפשרים מקום לאילתורים לצוות השחקנים המוכשר. אחרי הקדמה שהציבה מראה מאוד אפרורית ומשעממת על החיים שלנו בישראל הקטנה, שמתחילים ומסתיימים באיכילוב, אסותא או בלינסון – התחילה ה"קארחנה" האמיתית. הסיטואציות לקוחות מהחיים כמו זויות שונות של בני זוג על סיטואציה זהה ונשים שמחפשות זוגיות בתל אביב. אחת מהסצנות מתארת דייט מוצלח ברכב עם עישון ג'וינט. הבחורה, נלהבת ולחוצה להתחתן, מסרבת להמשיך בקשר שהביא אותה בהמשך לבלות את הלילה בתחנת משטרה. הבחור מתגלה כסטודנט תפרן שחיפש בילוי זול והעיד שהיא לא הפסיקה לצחוק בדייט. והשוטר מתגלה כאחד שחלומו מילדות התגלה כמשעמם ובסך הכל הוא מחפש לעשות משהו בעל משמעות.

 

בסצנה אחרת מדברות שתי אימהות שגילו ששני הבנים המגודלים שלהם מעשנים מריחואנה. אחת מקטרת שמאז שהוא הוא לא מתקשר איתה יותר והפך להיות סגור. השנייה דווקא מעודדת ומספרת שבנה היה מופנם ושתקן לפני הסמים ועכשיו הוא אפילו אומר לה שהוא אוהב אותה. הראשונה מקטרת על החברה המוזנחת וההיפית של בנה והאחרונה מאושרת שסוף סוף יש לו חברה יפה. כך אמא אחת משליכה על הסם את כל טרונותיה והשניה מניחה שהשינוי של בנה הוא בעקבותו. כמובן ששתיהן לא רואות את המציאות כמו שהיא, ונמנעות מלתקשר בפתיחות עם ילדיהן. אני חושב שלסטלן א' מומלץ למצוא מאמן אישי טוב וסטלן ב' ודאי כבר סיים תהליך אימון מוצלח.

 

אחת האימרות החזקות ביותר הם של ילדה ששאלה את הקהל "למה אתם מצפים? שתתנו לנו לראות היפה והחנון בגיל 8 ותצפו שלא נעשה סקס ונעשן סמים? אם כן אז אתם תמימים". אבל בהמשך קיבלנו תזכורת שגם המסרים שאנחנו קיבלנו כילדים אולי לא היו כל כך תמימים. החל מילד ירוק, כפית קסמים קטנה ונפלאה ועד פרח נתתי לנורית שהלכה לעשן עם ילד אחר. מצחיק היה לגלות בתום ההצגה שחפיסת הקאמל הכמעט מלאה שלי כנראה חמקה מכיסי ונשארה על הספסל. באותו רגע, סחי לחלוטין, הופיע בפני פרויד והזכיר לי ש"לפעמים סיגר הוא רק סיגר", או סיגריה.

 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

 

אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות

תגובות על “לפעמים סיגריה היא רק סיגריה

  1. פוסט פשוט נהדר, אהבתי.

    אישית אני לא בעד אישית, חושב שהנזק כ"כ גדול שאין אפשרות לתקנו כמעט.

שתפו אותי במחשבות שלכם על התוכן בפוסט