קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
, , ,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

יצירת לוח חזון אישי להצלחה – כל אחד יכול לעשות בעזרתו את הדיפרנט!

הפוסט נכתב בתאריך 18 במרץ 2013, בשעה 11:47, על ידי עדי פרבר

לוח חזון אישי זה אחד הכלים האימוניים שעוזרים לנו לאמן את דפוס החשיבה לעתיד, מסייע בחיבור לחזון האישי שלנו ומניע אותנו להגשמה אישית. איך עושים את זה?

יצירת לוח חזון אישי הוא אחד הכלים האימוניים בהם אני עושה שימוש במסגרת תהליך אימון אישי ו/או אימון עסקי. זהו קולאז' שניצור מתמונות שמייצגות עבורנו את החלומות והמטרות שאנו מעוניינים להגשים. נוכל ליצור לוח חזון עבור כל הגדרת מטרה בתהליך קואצ'ינג או לוח חזון כללי שיאגד את כל מה שהיינו רוצים שיקרה בחיינו. בזמן יצירת הלוח נביא לידי ביטוי את תחומי החיים הרלוונטיים לנו כמו משפחה, זוגיות, קריירה, מטרה שהצבנו לעצמנו, רצון פיזי או נפשי שנרצה שיתממש. נעשה שימוש גם בתמונות שיש בהן משמעות סמלית עבורנו, שמפעילות אותנו רגשית, מניעות לפעולה וגם בכאלה שמשמחות ומרגשות אותנו. אפשרות אחרת שאני פיתחתי הוא יצירת לוח הוקרות, אותו אני מרכיב מתמונות אישיות שלי מהצלחות שחוויתי עד כה.

היופי בלוח החזון שהוא אישי ואין חוקים למעט להיות כנים ולהתחבר לרצונות שלנו והדברים שהיינו רוצים להשיג בשנים הקרובות. לכן, התחילו את יצירת לוח החזון בכך שתשאלו את עצמכם מה בדיוק אתם רוצים. היו ספציפיים ככל שתוכלו ורשמו כל תשובה שתעלה לכם בראש מבלי להיות שיפוטיים כלפי עצמכם. אחרי שהקדשתם זמן איכות עם עצמכם לבירור הרצונות האמיתיים שלכם, תוכלו לעבור לחלק היצירתי והמהנה שביצירתו. תוכלו להוסיף לצד התמונות שתבחרו גם טקסטים שיתארו את החזון שלכם או כאלה שנותנים לכם השראה. את לוח החזון האישי שלכם תלו במקום שיאפשר לכם להתבונן בו פעמים רבות במשך היום. כמובן שתמיד באפשרותכם לשנות אותו ואף מומלץ לבדוק את הרלוונטיות שלו מדי פעם ולעדכן אותו במידת הצורך.

איך ליצור לוח חזון אישי להגשמת מטרות בחיים
עשו לעצמכם לוח חזון

אז מה המשמעות של לוח החזון עבורנו וכיצד הוא יעזור לנו? ראשית, שלב ההכנה שלו הוא תהליך של התבוננות שמניבה תובנות ומיקוד לגבי התשוקות והעתיד שלנו. בהמשך לוח חזון יהווה עבורנו תזכורת יומיומית למטרות והחזון שלנו וישמש כמקור השראה ומוטיבציה לפעול למימוש חזון בחיים מדיי יום ועד להשגת היעדים. בנוסף הוא מסייע לנו להישאר ממוקדים ולזכור בכל רגע נתון במהלך היום את המקום בחיים אליו אנו מבקשים להגיע. נוכל להשתמש כמו גם כדי לבדוק את תכנית האימון האישית שלנו ולבחון אם הפעולות שאנחנו נוקטים אכן מקדמות לעבר הגשמת החזון.

אחד הדברים שמונעים מבן אדם להגשים את עצמו היא היעדר הגדרה מדויקת ומוחשית של יעד. עצמת לוח החזון היא בשימוש שנעשה בתמונות ויז'ואליות, בעזרתם נקבל תמונה ברורה ומדויקת של איך ייראו חיינו כאשר נשיג את מבוקשנו. נוכל לעבוד איתו גם כדי לחזק את הערך העצמי שלנו והאמונה ביכולת שלנו להשיג את אותו חזון. אתם מוזמנים להתחיל במלאכת יצירת לוח החזון האישי שלכם. קחו לוח שעם או קנווס והדביקו עליו תמונות שימחישו עבורכם את החזון, בין אם מאלבומכם הפרטי או מעמוד האמצע של בלייזר. תוכלו להוסיף גם מילים ומשפטים שנותנים לכם השראה או טקסטים שמעניקים לכם מוטיבציה. נסו להשתמש בפעלים כמו לעשות, להיות, להשיג וכו'. על פי חוק המשיכה ובהתאם לעקרונות האימון האישי, אחרי שנדמיין איך ייראו החיים שלנו ובעזרת פעולות אפקטיביות – התמונות יהפכו למציאות.

להזמנת הרצאה בנושא חזון או סדנת לוח חזון חדשנית (אישית או קבוצתית), צרו קשר

רוצה לחשוף את דפוסי החשיבה שלך באופן אובייקטיבי ומדויק?

לגלות את דפוסי החשיבה שלך שמייצרים או מעכבים חיבור לחזון

לזהות במדויק את הגורמים הפנימיים במוח שחוסמים אותך מלהתקדם לעבר החזון

לייצר חיבור לחזון בעזרת שינוי התנהגויות מהמקור כדי לעשות שינוי יציב ולהגשים את עצמך עד הסוף!

לפרטים על תהליך אימון אישי ו/או עסקי הירשמו בטופס