קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
, ,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

מדריך קואצ'ינג לצמיחה אישית ב-5 שלבים לט"ו בשבט

הפוסט נכתב בתאריך 16 בינואר 2014, בשעה 0:07, על ידי עדי פרבר

ט"ו בשבט הוא חג של התחדשות וצמיחה בטבע, אבל מי שהוא חייב להיות חגם הבלעדי של האילנות. כמי שיום יום עובד עם אנשים בחדר האימון על ההתחדשות והצמיחה בחייהם, וכך גם באימון האישי שלי. אני מזמין אתכם לנצל את ההזדמנות להפוך את ט"ו בשבט גם לחג שלכם, הרי לא לחינם אומרים "כי האדם עץ השדה". קבלו מדריך קואצ'ינג לצמיחה אישית ב-5 שלבים לט"ו בשבט:

 

5 שלבים להתפתחות אישית לט"ו בשבט

מדריך קואצ'ינג חגיגי לצמיחה אישית

1.      מערכת השורשים.

חשוב מאוד לדאוג למערכת השורשים של השתיל, מאחר והם חלק קריטי לקליטה מהירה שלו בעת השתילה. גם אצלנו בני האדם חשוב שנדאג לשורש שלנו, הוא הבסיס ממנו אנחנו יוצאים לכל עשייה. השורשים שמניעים אותנו נקראים באימון האישי "ערכים מובילים", והם מתפקדים כמקור העוצמה שלנו. הם מייצרים לנו מוטיבציה ומוודאים שתהיה הלימה בינינו לבין המטרות ודרכי הפעולה שלנו. הערך, איכות או חוויה, הוא השורש שלנו שתמיד יהיה שם מבלי להיות מותנה בשום תוצאה. הוא הבסיס שנחוץ לנו כדי לייצר תוצאה חיובית לאורך זמן.

 

אימון: בחרו אתם את השורשים שלכם, במקום לתת לאחרים, לסביבה או לתוצאות להגדיר אתכם. בכולנו יש את כל סל הערכים, וזכות הבחירה תמיד נמצאת בידיים שלנו. אילו ערכים מובילים שתביאו לידי ביטוי בכל רגע נתון יביאו לצמיחה שלכם? אחרי שבחרתם נדרש אימון טכני של המח כדי לחזק אותם. הזכירו לעצמכם במהלך היום את אותם חוזרות ובכל דילמה שאלו את עצמכם איך היה פועל בן אדם שמחזיר באותם שורשים.

 

2.      הכנת האדמה.

השלב הבא הוא הכנת השטח האופטימאלי לצמח לפני השתילה. תמיד נבחר לנטוע את השתילים באדמה המתאימה להם, ונוודא שיהיה זה שטח מופרה. יש לסלק עצמים גדולים ומפריעים כמו אבנים, גזעים, ושאריות בנין. הצמח מושפע מתנאי הסביבה, לכן יש להכיר את אופיו וצרכיו לפני השתילה. גם ה"אדמה" בה אתם נוטעים את השורשים שלכם תשפיע על נתיב וגובה הצמיחה שלכם.

 

אימון: וודאו שהסביבה שלכם מפרה אתכם – החל מהדירה בה אתם גרים, סביבת העבודה שלכם, ועד האנשים הסובבים אתכם. הימנעו מחברים המכונים "שואבי אנרגיה", אלו שבין היתר מכניסים שליליות ופחדים לחייכם. במקומם הקיפו את עצמכם בחברים מפרגנים, מטפחים ומעצימים. עשו שינויים במידת הצורך והכינו היום את הקרקע שלכם למחר.

 

ט"ו בשבט חג של התחדשות וצמיחה

כי האדם עץ השדה

3.      שלב הנטיעה.

הנוטעים לוקחים מעדר, חופרים באדמה גומה קטנה, לא עמוקה, מכניסים את השתיל ומהדקים חזק את האדמה. כמובן שאת כל הפעולות האלו הם עושים עם "רון בלב ואת ביד", על אף שהשתילים סובלים בהעברתם ממקום למקום. שלב הנטיעה שלכם הוא שלב של יציאה מאזור הנוחות לעבר פעולות ועשייה אחרת ממה שעשיתם עד כה. היצמדו חזק לאדמה (סמל למעשיות ופרקטיות), ושחררו את כל האמונות, דעות וחוקים שגיבשתם עד כה. סביר להניח שהם אלו שהגבילו אתכם ומנעו את צמיחתכם.

 

אימון: התמקדו בכאן ועכשיו ושאלו את עצמכם: "מה הם אותן פעולות שתלויות רק בי אותן אני מתחייב לעשות על מנת לצמוח לעבר המטרות שלי?" הגדירו רשימה מפורטת של פעולות ספציפיות וקבעו מתי אתם מתכוונים לעשות אותם. יציאה מאזור הנוחות אינה קלה בהתחלה, אך היא הכרחית להצלחתכם. סביר להניח שתיתקלו בחסמים כמו דחיינות, הלקאה עצמית, פחדים ועוד. זכרו להתמקד אך ורק בעשייה שלכם ללא קשר לתוצאותף ולהכניס הרבה שמחה.

 

4.      השקייה והזנה.

 

עכשיו שהשתיל נטוע באדמה, אחריותנו היא להסדיר את ההשקייה וההזנה שלו באופן עקבי. חשוב להתאים את הטיפול לאופיו הייחודי של הצמח. גם אנחנו כבני אדם זקוקים להזנה סדירה על מנת לשמור על רמת מוטיבציה סדורה. המוטיבציה היא קריטית לנו כדי לשמור על עשייה עקבית שתייצר בהמשך תוצאות בשטח. לכן חשוב שנטפח ונזין את עצמנו לפי הצרכים הספציפיים שלכם.

 

אימון: עשו דברים שאתם אוהבים, פרגנו לעצמכם, נסו לשמור על איזון בין תחומי החיים השונים ואל תזניחו את כל אותם דברים שעושים לכם טוב גם בתקופות של עשייה אינטנסיבית. אם מדיטציה, ריצה, ריקוד או יין טוב הם אלו שמדרבנים אתכם – מצאו להם זמן והכניסו אותם ליומן העבודה שלכם. תמיד מצאו זמן ללמוד דברים חדשים, ולקבל השראות אחרות.

 

5.      צמיחה.

בין אם יהפוך השתיל שלנו לצמח ובין אם לעץ, תהליך הצמיחה תמיד זהה. הוא מורכב מהתווספות תאים, התארכותם והגדלת נפחם, והתמיינות על פי מבנה ותפקיד. כך גם צמיחתנו שלנו מורכבת מאלמנטים חדשים שנכנסים לחיינו, הגדלת נפח הידיעה שלנו והגדרת תפקידים חדשים בחיינו. זכרו שתהליך צמיחה לעולם לא יהיה בקו ישר, אלא יכיל עליות ומורדות במהלכו.

 

אימון: הוקירו את הצמיחה שלכם ואל תקחו שום דבר כמובן מאליו. ככל ששתמקדו בדברים הטובים שנוספו לחייכם, בהצלחות שלכם ובשינויים שעשיתם – כך תעצימו את הדברים הטובים שקורים בחייכם. כשיש האטה או רגרסיה בצמיחה, קבלו את זה שבסופו של דבר אתם רק בני אדם. וככאלה, לא תמיד הכל יצליח או יסתדר כפי שרציתם. התמקדו תמיד במה תוכלו ללמוד ולעשות Different וכך תבטיחו את המשך הצמיחה שלכם. 

 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

 

אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות

שתפו אותי במחשבות שלכם על התוכן בפוסט