קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים

על המחבר

עדי פרבר, מאמן בגישת different is the NEW better. מאמן אישי מוסמך ב"תות תוצאות ותקשורת" של אלון גל ובוגר סדנאות רבות, שחקן ומנהל הייטק לשעבר שהתאהב בעולם הקואצ'ינג. כותב טור אישי בפורטל תל אביב. מעביר תהליכים אישיים מרגשים ומקדמים שהופכים את האחר שבך ליתרון שלך! עובד עם קהלים שונים כמו אמנים ויוצרים, חברי הקהילה הגאה ובני משפחותיהם, ישראלים בחו"ל, בעלי עסקים קטנים וכל מי שמרגיש "אחר" מכל סיבה שהיא, מתוך האמונה שאחר זה הטוב החדש.

קשה באימונים קל בקרב

הפוסט נכתב בתאריך 4 בדצמבר 2012, בשעה 14:50, על ידי עדי פרבר

 /  דו"ח מלחמה חלק ב'

 

בחלק השני של ועדת החקירה שהקמתי אבחן את מבצע עמוד ענן בעזרת כלי באימון האישי, גישת התיקון. טרכטנברג, מאחורייך!

 

אחד הכלים הראשונים אליהם נחשף מתאמן בחדר אימון הוא גישת התיקון האומרת שמה שקובע הם העובדות העומדות מול עיננו. לאנשים יש נטייה לא לעשות הפרדה בין דעות לעובדות וכתוצאה מכך התפיסה שלהם לגבי המציאות אינה מדוייקת. החלטות שמסתמכות על אותה מציאות סובייקטיבית  לרוב לא יקדמו אותנו לתוצאה הרצויה. לכן האימון האישי מעודד להסתכל תמיד על התוצאות בשטח ולתקן את דרך הפעולה שלנו במידה ואיננו שבעי רצון מהם. אם התוצאה שקיבלתי אינה מספקת אותי, אשנה משהו בדרך בה נקטתי על מנת לקבל תוצאה שונה בפעם הבאה. ללא מודעות לכך אנחנו נישאר באזור הנוחות ותמיד נבחר באותם דרכי פעולה שיביאו לאותם תוצאות, מבלי לייצר שום פריצת דרך אמיתית בחיים שלהם. ומה עם המנהיגים שלנו?

 

על חשיבות הגדרת היעדים ועד כמה הם לקו בחסר ב"עמוד ענן" כתבתי בחלק הקודם של ועדת החקירה. המיקוד שלנו היום הוא בהפקת לקחים מהעבר ומציאת דרכי פעולה חדשות שיניבו תוצאות אחרות. בהקשר הזה חשוב לציין את הדמיון למבצע "עופרת יצוקה", בו צה"ל נשלח למבצע ללא יעדים מוגדרים מראש. ההשלכות היו שתוך כדי הלחימה התנהלו ויכוחים קשים בתוך צה"ל ולבין הדרג המדיני וכמובן העובדה הפשוטה שעברו ארבע שנים וכמו שכולנו חווינו באופן אישי, מאז החמאס התחמש והתחזק יותר. גם מבחינה טקטית "עמוד ענן" הוא מבצע דומה מאוד ל"עופרת יצוקה" ולכן סביר להניח שתוצאותיו גם יהיו זהות.

האם מבצע עמוד ענן הוא הדרך להשגת התוצאות המבוקשות?

דרכי פעולה חדשות יניבו תוצאות אחרות

שניהם התרחשו לקראת בחירות וההיסטוריה הלא רחוקה מראה שבעקבות מבצעים מסוג זה, המאזן האסטרטגי משתנה לרעת ישראל. נראה שאף אחד בהנהגה שלנו לא בודק ברצינות את האופציה של הידברות וחבל. אבל אם כבר בוחרים לצאת למבצע בעזה, חייב להיות זה מבצע שיביא תוצאות אחרות ולטווח ארוך. אפילו בהסכמים שנחתמו בתום שני המבצעים ניתן למצוא דמיון רב. לא הרבה זוכרים שביום האחרון של "עופרת יצוקה" נחתם הסכם בין ישראל לארה"ב על הקמת מנגנון בינלאומי למלחמה בהברחות. נשמע לכם מוכר מהנאום של ביבי במעמד הפסקת האש הנוכחית? נראה שלא נוכל לסמוך על זה.

 

ההסכם עם החמאס דומה דמיון מפתיע גם להבנות של מצבע קצת יותר עתיק, "ענבי זעם". מבצע צבאי שביצע צה"ל בדרום לבנון ב 1996 בעקבות ירי רקטות קטיושה של ארגון החזבאללה לכיוון יישובים בגבול הצפון .מזכיר לכם משהו?חכו זה עוד הולך להיות הרבה יותר טוב, גם במקרה זה המבצע נעשה כחודש לפני הבחירות לראשות הממשלה. ראש הממשלה דאז היה שמעון פרס, אבל תופתעו לגלות שמי שיזם והוציא לפועל את המבצע היה שר החוץ, אהוד ברק. גם במבצע זה הוכנו כוחות מילואים וסדיר לצורך אפשרות לכניסה קרקעית ללבנון, אך בסוף הוחלט להסתפק בתקיפה מהאוויר בסיוע כוחות תיגבור. במהלך כל אותה התקופה המשיך חזבאללה לירות קטיושות לעבר ישובי צפון הארץ, כאשר צה"ל מגיב בירי על מתקני השיגור.

 

אז נראה שההיסטוריה באמת חוזרת, רבותיי. שימו לב איפה זה מתרחש גם בחיים האישיים שלכם. עקבו אחר אותם תבניות שחוזרות על עצמם והכניסו בהם פעולה חדשה, דרך שטרם ניסיתם. הסיכוי שתקבלו תוצאות חדשות ותייצרו הצלחה היא גדולה. זכרו  שאם נסתכל אחרת על דבריים, הם ישתנו ויהיו אחרים. כמו שאמר אלברט איינשטיין, "טיפשות היא לחזור על אותה הפעולה וכל פעם לצפות לתוצאה אחרת".

 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

 

אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות

 

 

Comments

comments

2 תגובות ב- “קשה באימונים קל בקרב

שתפו אותי במחשבות שלכם על התוכן בפוסט