קטגוריות
הבלוג של עדי
תגים
, , ,

על המחבר

עדי פרבר, מאמן אישי, עסקי ומרצה מוביל. מפתח שיטת אימון DIB - different is the NEW better מתוך האמונה שמה שאחר בכל אחד מאתנו זה היתרון להצלחה, ושרק אם נעשה דברים אחרת נקבל תוצאות שונות וטובות יותר. נציג כלי אבחון ואימון חדשני Accumatch בישראל, באמצעותו מציע תהליכי אימון מבוססים אבחון התנהגותי מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק, מה שמאפשר לבנות לכל אחד תהליך אימון מותאם אישית למבנה המוח, שיהיה אפקטיבי ויביא תוצאות דיפרנט! עדי מופיע במדיות השונות כמומחה בתחומי הקואצ'ינג, בין היתר השתתף בצוות המומחים של תכנית הבוקר 'לבחור נכון'.

על בחירות בקלפי וקבלת החלטות בחיים

הפוסט נכתב בתאריך 21 בינואר 2013, בשעה 16:55, על ידי עדי פרבר

אחרי שבועות של תעמולה וציפייה הגיע שוב יום הבוחר, בו כל אחד מאתנו מקבל הזדמנות לבטא את עמדותיו ותחושותיו האישיות. היום היחיד בו יש לנו השפעה על הרכב נציגי הציבור שגורלנו מופקד בידיהם, בתקווה שהם יבטאו את הקול שלנו הפעם במשך ארבע השנים הבאות. יש כאלה שיודעים מראש למי הם מתכוונים להצביע והם אינם פתוחים לשמוע אפשרויות ודעות אחרות. יש כאלה שמוותרים מראש על הזכות להצביע מתוך המחשבה "שזה במילא לא יעזור" או בתירוץ "שאין במי לבחור". יש את המתלבטים, המחפשים והמנסים. חלקנו בוחרים "מהבטן" לפי מה שמרגיש לנו נכון ומה לא. ויש את אלו שבוחרים על בסיס של ידע, עובדות וההגיון. איך אתם מצביעים? מה מפעיל אתכם לקבל את ההחלטה? נסו לבדוק כיצד זה מתבטא בחיים האישיים שלכם ואני בטוח שתוכלו ללמוד דבר או שניים על דרך ההתנהלות שלכם.

יש בחירות שהם קלות עבורנו, ויש כאלו שיותר קשה לנו לקיים. בבסיס הרעיון של האימון האישי נמצאת התובנה שלכל אדם יש יכולת בחירה חופשית בכל רגע נתון בחיים ובאמצעותה הוא יכול לשנות את דרך התנהלותו. הבחירה תתבטא במהלך התהליך גם בשינוי תפיסת המציאות וגם בפעולות היומיומיות, יחד הם יאפשרו לי לשנות את מציאות חיי. ביכולתנו לבחור בכל בוקר מחדש ובעזרת נחישות והתמדה נוכל לשנות גם דפוסי פעולה שהשתלטו עלינו מכוחו של הרגל. שינוי ההרגלים שאינם משרתים אותי יביא לתוצאות שונות מאלו שאני רגיל לקבל בחיים.

בתהליך האימון אני מגלה כל פעם מחדש שבכולנו יש יותר כוחות מאשר אנחנו משערים. יותר חוזקות מאשר אנחנו מכירים בהם. יותר משאבים מאשר אלו שאנחנו משתמשים לרוב. כאן מונחת ההבנה שהכל בחיים הוא עניין של בחירה. הבחירה היא ביטוי של אחריות על החיים שלנו ובאמצעותה אנחנו לוקחים שליטה על חיינו במקום שהחיים ישלטו עלינו. האם אתם מעוניינים לבחור אחרת? אם יש דבר אחד שהייתם רוצים לבחור כרגע, מהו היה?

אנשים מאוד אוהבים שיש להם יכולת לבחור. הרבה מנות בתפריט, הרבה ערוצים בשלט, והרבה מותגים בקניון. באותו הזמן הם גם מאוד מתקשים לקיים את הבחירה. למעשה, מרבית האנשים בוחרים שלא לבחור לתקופות ארוכות. חוסר בחירה משולה ל"ישיבה על הגדר", כלומר להימצא במקום שלא בחרתי בו ובו בזמן גם לא לבחור להיות במקום אחר. יש כאלה שהבחירה מלחיצה אותם כי הם מתמקדים בסיכונים שהבחירה יכולה להביא איתה. מתוך הפחד לטעות אנחנו מבזבזים ימים ארוכים ומחכים עד שהדברים יהיו ברורים לנו, האם זה באמת קורה?

נכון, תמיד יש סיכוי שנבצע בחירה "לא נכונה", אבל כשאנחנו לא בוחרים המחיר יהיה כבד יותר.  נחווה קונפליקט תמידי בין מה שאנחנו עושים לבין מה שאנחנו רוצים לעשות. הפער שנוצר מקשה עלינו ביום יום ומביא איתו הלקאה עצמית וביקורת תמידית. במצב כזה אני אשפוט את עצמי על מה שאני לא עושה ובמקביל אני גם שופט את מה שיש לי כלא מספיק טוב. אפשר לומר שמי שמחכה עד שידע מה התשובה הנכונה משלה את עצמו ומבזבז את חייו. בסופו של דבר אף אחד מאתנו לא נביא ונוכל לדעת אם עשינו בחירה שנכונה לנו רק אחרי שקיבלנו אותה.

היו כנים עם עצמכם וקבלו את הבחירות שלכם. אל תספרו לעצמכם סיפורים ותירוצים שיקלו עליכם. קבלו את המציאות שלכם כמו שהיא, לפחות עד שתבחרו אחרת. כך גם לגבי הבחירה בקלפי, ממשו את זכות הבחירה שלכם. כמו שבחירה בחיינו האישיים היא חווית זכות כך גם ההצבעה בקלפי היא זכות שלנו כאזרחים שעלינו לממש. ממש כמו באימון האישי תוכלו לבדוק את הבחירה שלכם ע"פ שלושה פרמטרים: הערכים שהם מייצגים, החזון שלהם לעתיד שלנו והעשייה שלהם בעבר ותוצאותיה. מאחל לכולנו אחוז הצבעה גבוה ושבאמת תהיה לנו ארץ נהדרת.

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות

תגובות על “על בחירות בקלפי וקבלת החלטות בחיים

שתפו אותי במחשבות שלכם על התוכן בפוסט