מה זה אימון (קואצ'ינג) עבורי

אימון (קואוצ'ינג), אישי או עסקי, זה קודם כל דרך חיים אפשרית ומומלצת בניגוד למה שאנשים נוטים לחשוב. דרך חיים שעיקרה הוא לחיות את החיים בצורה האופטימלית, לא פעם אף בדרך שבעבר לא היית מאמין שתוכל. תהליך אימון נכון וטוב מאפשר לך לחיות בדרך שמקדמת אותך לעבר המטרות האישיות או המקצועיות שלך, להשיג תוצאות מצוינות ולהיות בחוויה של הגשמה. בתהליך האימון רוכשים כלים פרקטיים וטכניקות מוכחות לשימוש יומיומי במטרה לחיות חיים בהם אתה מעריך, שלם ואוהב את עצמך כמו שאתה ולו מעצם היותך. נגדיר יעדים לחיים, אך בעיקר נתמקד בלהתנהל ולפעול על פיהם. נעז לצאת מאזור הנוחות ומחשיבת הקופסא כדי לפרוץ את הגבולות שלנו ולייצר חיים מלאים וטובים יותר. מטרת האימון היא להביא לתוצאות טובות יותר בחייך ולשפר אותם בצורה משמעותית.

 

אימון, כשמו כן הוא, דורש ממך להתאמן בדומה לעולם הספורט או אימוני הכושר מהם לקוח המושג. אימון אישי מוצלח שמביא תוצאות ידרוש ממך מחוייבות ונחישות כלפי עצמך והתהליך. כדי שתוצאותיו יהיו לטווח ארוך, תידרש לתרגל ולהתאמן באופן חוזר ונשנה. כמו שאנחנו מתאמנים שוב ושוב על מנת לפתח שריר, כך גם עלינו לעשות כדי להתפתח מנטלית, רגשי או התנהגותית. הספורטאי מבין את חשיבותו של המאמן בחייו על מנת לפרוץ דרך ולהביא תוצאות טובות יותר. גם באימון האישי למאמן יש את היכולת והכלים לראות ולמקד את מה שהמתאמן עצמו לא רואה או מודע אליו. מאמן אישי טוב (קואצ'ר) ילווה אותך, יבנה לך תכנית אימונית, יתמוך בך, יקשיב לך, יעצים אותך, ישקף לך בכנות מלאה ויאתגר אותך. הוא יאמן אותך בדרך מקצועית ובשיטות עבודה ותדירות אימון המתאימה לך. המאמן יכין אותך להתמודד עם בעיות ואתגרים במטרה שבסיום תהליך האימון האישי, תמצא את כוחות הנפש והחוזקות שבתוכך על מנת להתמודד בעצמך עם אתגרי החיים ותשיג פריצת דרך בכל תחום חיים בו תבחר. המאמן אינו חכם, מוצלח או טוב יותר מהמתאמן, אלא הוא בקיא בכלים של האימון, מתאמן באמצעותם באופן יום יומי ויודע להעביר אותם בצורה ברורה ומשכנעת.

 

מה זה אימון (קואצ'ינג) עבורי

מה זה אימון (קואצ'ינג) עבורי?

את האימון האישי אתם יכולים לראות היום גם במדיה, כמו טלויזיה ורדיו. התונית דה וויס לקחה את זה צעד אחד קדימה והביאה מנטורים שיעבדו עם המתמודדים גם על הפן המקצועי וגם האישי (מאחר ותמיד אלו יהיו כרוכים זה בזה), ניתן היה לצפות ברגעים של תהליך אימוני בדרך אל ההתפתחות והשגת תוצאות. הכלים האימוניים שנרכשים במהלך התהליך מקנים למתאמן ארגז כלים לשימוש יומיומי להתמודדות עם מצבים שונים. הם מתאימים לכל תחומי החיים: קריירה, התנהלות כלכלית, ניהול משפחה, קשר זוגי, ניהול עסק. על מנת להצליח מעבר לגבולות הרגילים שלנו ובזמן יחסית קצר נדרשת ראיה מקצועית של אדם מבחוץ, מאמן שמכיר את המקום שאתה נמצא בו ולאן אתה מעוניין להגיע.

 

תפקידו של המאמן הוא לפתור את הבעיות והמכשולים שעוצרים אותך מלהגשים את רצונותיך בחיים ומונעים ממך לחיות בצורה אופטימלית. האימון יאפשר לך לתרגל להיות בן אדם שלם, מצליח, אוהב, אסרטיבי, פתוח או כל דרך או הגדרה עצמית שבה תבחר. תהליך האימון מביא אותך לתובנה שאתה טוב בדיוק כמו שאתה ומעניק לך את החופש להביא זאת לידי ביטוי בכל דרך שתבחר. בתהליך האימון נפסיק לספר לעצמנו סיפורים ותירוצים כמו "למה אני לא יכול" או "למה הכל לא בסדר" ובמקומם נספר סיפורים חדשים של "איך ולמה אני יכול" ו"למה הרבה דברים בחיים שלי אפילו יותר מבסדר". המאמן ישקף לך את החוזקות מחד והחסמים מאידך ויבחן איתך את הפעולות שאתה מבצע מדי יום שמטוות עבורך את הדרך שבה אתה הולך, כדי שהדרך תוביל אותך להצלחה אישית.

 

נכון שהאימון מומלץ כאשר נמצאים בפרשת דרכים, לבטים, תחושת תקיעות, חוסר מיקוד, חווית פספוס וחוסר סיפוק אישי. אין ספק שהוא מומלץ לכל מי שרוצה לשפר את הביטחון העצמי, ההגדרה העצמית ולעבוד על קשיים אישיים, חברתיים וזוגיים. עם זאת, אימון אישי מומלץ וחיוני לכל אחד שרוצה לקחת את חייו קדימה ולעשות צעד נוסף למעלה, גם אם מחיים טובים מאוד למצויינים. הכלים שהאימון האישי מעניק לנו להתמודדות עם אתגרים ודרך החיים שנאמץ בעקבותו היא חיונית לכל אדם באשר ולכן אין טעם לחכות למשבר או האתגר הבא שיבוא על מנת להתחיל ולהתאמן. הכינו את עצמכם כבר עכשיו להתמודדות אופטימלית עם החיים כדי להפיק מהם את המיטב שאפשר.

 

אשמח מאוד לקבל ממך פידבקים ושאלות.

הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים על תכנים חדשים והטבות בלעדיות או צרו קשר עכשיו והתחילו להתאמן יחד איתי בטלפון 054-2321933 או במייל info@dib.co.il

 

> המשך לקרוא על "אודות DIB Coaching אימון אישי"

> לחץ לחזרה לעמוד אודות ראשי

 

אם אהבתם לחצו על "like" ושתפו גם ברשתות החברתיות