איך הגעתי להיות מאמן אישי מתיאטרון והייטק?

איך הגעתי להיות מאמן אישי אחרי מסע של 14 שנים בין אמנות להייטק? ומדוע האימון האישי היא הבחירה הטובה בשבילי?

בסיפור של יוסף במקרא מסופר על חלום פרעה ובו שבע שנים טובות ושבע שנים רעות, גם הסיפור שלי מתחלק בכפולה של שבע. אבל בחיים לעומת הסיפורים הדברים הם לא שחור ולבן והראייה המחלקת את החוויות האנושיות שלנו לטוב ורע בעייתית ולא משרתת אותנו בחיים. הלוא בכל רע יש גם טוב ולצד הטוב יש גם "רע" – כך הם חיים זה לצד זה כי הרי שום דבר לא מושלם ולכן תמיד מומלץ ללמוד ולהתפתח בזכות החוויות שלנו במקום לשפוט אותם. למעשה, יוסף פירש את חלומו של פרעה בשבע שנות שובע שיגיעו לעולם, ולאחריהם שבע שנות רעב. אני מאמין שבן אדם שרעב יגיע למימוש עצמי ביתר קלות מאשר זה ששבע.
במשך שבע השנים הראשונות לאחר השרות הצבאי שלי הייתי שחקן. סוג של "אמן מיוסר" כזה שחי משוטף שישים לשוטף תשעים, הכל בשם האמנות ונהנה מכל רגע. עשיתי תפקיד ראשי בסרט קולנוע לצד קאסט מרשים וביניהם אושרי כהן ולימור גולדשטיין, הצגות תיאטרון שונות וחלקם אף משונות, עסקתי גם בהוראה בימוי וכתיבה אך בעיקר מצאתי את עצמי מבלה זמן רב בלרדוף אחר התשלומים שאיחרו לבוא ומשחק שבע ימים במשחק הידוע "איפה צ'קי?".

מתוך הסרט "אינג'יל" בבימוי ארנון צדוק

כשהזוגיות הופיעה בחיי החלטתי לצאת לחופשה של חצי שנה ונסענו יחד לטייל בהודו במעין טיול אחרי צבא מאוחר. בהודו כמו בהודו היתה לי הארה רוחנית ששינתה את חיי מקצה לקצה. הבנתי ברגע מיוחד של תובנה שכאשר אחזור לארץ כל מה שחשוב לי מרגע זה והלאה יהיה…כסף. כן, אני יודע שזה מפתיע אנשים כל פעם מחדש שדווקא זאת ההארה שחוויתי בהודו אבל לדברים יש את ההגיון שלהם.
וכך היה. חזרתי לארץ ומייד התגלגלתי לעבודה בענף ההייטק ובמשך שבע שנים נוספות החיים שלי הפכו להרבה יותר מסודרים, משרדיים, כלכליים ונוחים. למדתי המון ורכשתי ידע עצום בשיווק, ניהול, ניו מדייה ועוד, אבל עם הזמן משהו התחיל לא לעבוד… היה יום אחד משמח בחודש שבו נכנסה המשכורת לבנק ובשאר הימים היה מאוד לא פשוט לקום מהמיטה ולהעביר את היום במשרד. יעדים, נתונים, ישיבות ארוכות וערך אחד עליון – המיליונים שהפעילות שלי הכניסה לחברה מדיי חודש. היתה חסרה לי תחושת המימוש האישי שלי והערך אותו אני מביא לעולם. הרגשתי שלאט לאט אני מתנוון עד שלא הייתה ברירה אחרת למעט להשתחרר מאותה מלכודת הדבש שבה הייתי כלוא. זה לא פשוט בכלל אבל בלתי נמנע, לוותר על המשכורת הגבוהה והתנאים המצויינים ולצאת לדרך חדשה.

התקופה המכופתרת שלי

מהר מאוד קיבלתי הכוונה שאני צריך להיות קואצ'ר. לא ידעתי על התחום יותר מדיי אבל כשנכנסתי להכשרה אצל אלון גל מייד התאהבתי בעולם האימון. יצאתי למסע שאפילו לא תיכננתי ממנהל בהייטק למאמן אישי, משכיר לעצמאי ובעיקר זכיתי לחוות בעצמי את התהליך האימוני ולהחשף לאותם כלים מופלאים ומשני חיים. סיימתי את הלימודים בהצטיינות, קיבלתי תעודה ו…יצאתי שוב לדרך חדשה בה אני מעביר מדי יום אנשים נדירים תהליכים מרגשים.

מאמן אחר לאחרים, מתוך אמונה שלהיות אחר זה יתרון ויש לעשות אותו כזה.

  • אמנים מכל הסוגים.
  • אנשים עם נפש של אמן.
  • חברי הקהילה הגאה ומשפחותיהם.
  • טכנופוביים או כאלו שנרתעים מהמדיה החברתית (אך זקוקים לכלים האלו כדי לצמצם את הפער ולקדם את עצמם או את העסק שלהם).

וכל מי שמרגיש אחר.